Magdalena
Kosicka - Leszczyńska

Certyfikowany Trener NVC - Porozumienie Bez Przemocy

O mnie

Certyfikowany Trener NVC

Moją pasją jest praca z konfliktem. Wspieram porozumienie pomiędzy ludźmi poprzez naukę komunikacji, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, budowania relacji. Pracuję z konfliktem poprzez mediację, rozwiązywanie konfliktów grupowych w oparciu o empatię oraz coaching. Bardzo ważne jest dla mnie budowanie relacji, zapobieganie konfliktom oraz umiejętności rozwiązywania ich w sposób konstruktywny, szczególnie przez dzieci i młodzież, dlatego oprócz rozwiązywania konfliktów prowadzę też szkolenia z zakresu komunikacji i mediacji dla rodziców i nauczycieli i oraz szkolenia mediacji rówieśniczych.

Pracuję z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku, skupiam się na otwieraniu serc na drugiego człowieka i wspieraniu wzajemnego zrozumienia między ludźmi.

Pracuję z rodzinami, partnerami pomagając zakończyć spory, budować i odbudowywać miłość i bliskość. W pracy z nauczycielami skupiam się na wspieraniu nauczycieli i uczniów w wyzwaniach, ułatwianiu porozumienia oraz budowaniu relacji opartych na prawdziwym szacunku i zaufaniu.

Doświadczenie

 • ukończyłam Prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim;
 • odbyłam aplikację radcowską i zdałam egzamin zawodowy jako radca prawny;
 • od 2012 r. jestem mediatorem sądowym, pracuję jako mediator w ramach Centrum Arbitrażu i Mediacji przy KUL w Lublinie, Centrum Mediacji Gospodarczej przy Krajowej Izbie Radców Prawnych, Fundacji Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie „ Znam Prawo”, jestem wpisana na listę mediatorów stałych przez Prezesa Sądu Okręgowego w Zamościu
 • od 2007 r. jestem związana z Porozumieniem bez Przemocy (NVC),
 • W 2016 roku zakończyłam proces miedzynarodowej certyfikacji trenerskiej i uzyskałam certyfikat Trenera CNVC
 • odbyłam szkolenie organizowane przez Poradnię Pedagogiczno-Psychologiczną nr 1 w Zamościu w ramach programu „Szkoła dla Rodziców” opartego na książkach A. Faber i E. Mazlish „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”
 • odbyłam szkolenia zakończone w maju 2011 r. certyfikacją na akredytowanego facylitatora Międzynarodowego Programu dla Pokoju „Essential Peacemaking Women and Men”

W grudniu 2016 r. zrobiłam certyfikację Trenerską NVC i jestem certyfikowaną trenerką CNVC Center for Nonviolent Communication NVC (Porozumienie bez Przemocy).

W ramach nauki i rozwoju ukończyłam:

 • Studium Porozumienia bez Przemocy przy Dojrzewalni Róż,
 • Kursy Mediacji: „Mediuję swoje życie”- 10 dni,
 • Intensywny Kurs Mediacji NVC -22 godziny
 • Intensywny Kurs Mediacji NVC- drugi poziom 14 dni
 • intensywny 5- o dniowy trening „Coaching oparty na potrzebach” z Pernille Platener
 • Odbyłam dwa cykle intensywnych treningów (po 6 dni każdy ) Ustawień Systemowych z NVC (Neuroscience and systemic healing with NVC) prowadzonych przez Sarah Peyton
 • W czerwcu 2018 r uczestniczyłam w 7-o dnowym treningu „Mobilizing for Nonviolent Global Liberation” prowadzonym przez Miki Kashtan

Ponadto uczestniczyłam w innych treningach z międzynarodowymi trenerami NVC – Eva Rambala, Ewa Orłowska,Ania Mills, Marianne Gothlin, Miki Kashtan, Nada Ignatovic-Savic,Ike Lasater, John Kinyon, Kirsten Kirstensen, Karsten Schacht-Petersen, Bob WentWorth, Ian Petaey, Monica Reu, Deborah Bellamy,

W sumie ponad 90 dni treningowych

Współpraca

Firmy i instytucje, dla których realizowałam warsztaty i szkolenia to, m. in.:

Stale współpracuję z Prywatnym Przedszkolem „Słoneczny Zakątek” w Zamościu oraz Zamojskim Klubem Rodzica

Stale współpracuję z Sądem Okręgowym w Zamościu w zakresie szkoleń i wykładów na temat mediacji rowieśniczych

Ponadto współpracuję z: